Danes obeležujemo državni praznik, ki je posvečen Primožu Trubarju, utemeljitelju slovenskega knjižnega jezika. Trubar je hkrati pobudnik oblikovanja zavesti o enotnosti slovenskega kulturnega, jezikovnega in političnega prostora, saj je bil prvi, ki nas je nagovoril »lubi Slovenci!« ter spodbudil zavedanje, da smo en narod, enoten kljub narečnim posebnostim.

Primož Trubar je s prvo slovensko knjigo leta 1550 postavil temelje slovenskega jezika ter zagotovil, da se je slednji obdržal in razvijal skozi zgodovino.

Naj bo torej današnji dan dodatna priložnost, da vzamemo v roke najljubšo knjigo ter se zavemo bogastva slovenščine, ki je edinstvena in dragocena; v nobenem drugem jeziku ne zvenijo naše misli in besede in želje in izpovedi tako lepo, kot prav v slovenščini. Bodimo ponosni nanjo!

(Skupno 11 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost