17. september je dan zlatih knjig in hkrati predstavlja uradni začetek branja za Bralno značko. Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS je s pomočjo sponzorjev tudi letos uspelo pripraviti slikanico za vse prvošolce. V letošnjem šolskem letu, ko Bralna značka praznuje 55 let, so vsakemu prvošolcu podarili posodobljeno slikanico Ostržek bere za bralno značko (avtorice Tilke Jamnik in ilustratorja Petra Škerla). Vsi prvošolci v Sloveniji so jo prejeli prav na dan zlatih knjig.

V naši šolski knjižnici smo tako slovesno vstopili v novo bralno sezono, ki je za prvošolce zagotovo nekaj posebnega. S knjigo so dobili tudi člansko izkaznico in tako postali tudi »uradno« člani šolske knjižnice OŠ borcev za severno mejo.

Nekaj besed je mladim bralcem namenil tudi župan MOM, dr. Andrej Fištravec, ki nas je prav ta dan obiskal.

Klara Napast,  koordinatorica Bralne značke

(Skupno 317 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost