Devetšolci so si v petek, 13. 11. 2015, ogledali razstavi:

  • ANA FRANK na OŠ France Prešeren Maribor
  • RUDOLFA MAISTRA, SLOVENSKE OSAMOSVOJITVE, SLOVENSKE VOJSKE in OROŽJA IZ RAZLIČNIH OBDOBJIH v Kadetnici Rudolfa Maistra

V sklopu zgodovinskih vsebin devetega razreda smo si z učenci ogledali razstavi o življenju in dnevniku Ane Frank ter čas med drugo svetovno vojno. Sprejela nas je učiteljica zgodovine, Mirjana Colnarič ter pomočnica ravnateljice, gospa Pelicon. Po razstavi sta nas vodila učenca devetega razreda, Marko in Lara.

V Kadetnici smo si v okviru projektnega tedna Rudolf Maister ogledali naslednje razstave: Rudolf Maistra, Slovenska osamosvojitev, Slovenske vojska in njen pomen danes in orožja iz različnih obdobjih. V Kadetnici nas je vodila kustosinja Simona Poers ter velik poznavalec orožja, gospod Pleteršek.

Učenci so reševali tudi učne liste in so dobro sodelovali.

Dogovor za ogled razstav je pripravila učiteljica Breda Gaber Pavlović, fotografiral Simon Dumančić in spremljala še Natalija Augustinovič.

Več utrinkov z obeh razstav in sodelovanja učencev lahko vidite tukaj.

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)