V ponedeljek, 15. 5. 2017, se je v Murski Soboti odvil 2. krog ’51. Srečanja mladih raziskovalcev Slovenije 2017′. Na srečanje je je bilo prijavljenih 530 raziskovalnih nalog na dvajsetih različnih področjih.

Srečanje poteka po dvokrožnem sistemu in sicer v 1. krogu člani strokovnih komisij naloge pregledajo ter ocenijo in izberejo do 6 osnovnošolskih in 6 srednješolskih nalog na posameznem področju, ki se predstavijo na zaključni prireditvi. Avtorji izbranih nalog so pred komisijami predstavili svoje naloge in se potegovali za srebrna in zlata priznanja.

Kot smo že poročali, sta se na državno srečanje uvrstili tudi raziskovalna naloga, ki sta jo spisali Lea Strniša in Lara Stegnar ter inovacijski projekt, katerega avtorici sta Laura Šantl in Mia Vehabović.

Laura in Mia sta na državnem srečanju osvojili bronasto priznanje, Lea in Lara pa sta svojo nalogo zagovarjali tudi v Murski Soboti in osvojili srebrno priznanje.

Vsem iskrene čestitke!

 

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)