V soboto, 11. 3. 2017, se je naša šola udeležila 13. sejma ALETRMED na Celjskem sejmu, katerega tema je bila »Odgovorno s hrano«.

Na stojnici smo obiskovalce osveščali, da smo odgovorni takrat, kadar hrano pojemo in je ne mečemo proč, kadar uživamo lokalno pridelano hrano, kadar pripravljamo zdrave jedi itn. Želeli smo jim dokazati, da je lokalna hrana najboljša hrana, saj je bolj zdrava, sveža, hranljiva, kvalitetna, ima več vitaminov ter podpira lokalne kmetovalce.

V ta namen smo pripravili različne namaze, ki jih uživajo tudi naši učenci v šoli, in so narejeni iz sestavin lokalnih pridelovalcev. Obiskovalci so bili nad degustacijo navdušeni, še posebej pa jim je bilo všeč, da otroci v šolah uživajo tudi doma pripravljene – zdrave namaze.

Galerija

                                                                                        Koordinatorici ekošole OŠ borcev za severno mejo

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)