20161210_145721 (1280 x 960)V soboto, 10. 12. 2016, so se učenci 7.-9. razredov v okviru pouka hrvaščine udeležili ekskurzije v Zagreb in Krapino. Pridružilo se jim je tudi nekaj sošolcev in družinskih članov. Ogledali so si znamenitosti hrvaške prestolnice – mesta Zagreba (Gornji in Donji grad z vzpenjačo, katedralo, Kamnita vrata, Sabor, Banske dvore, cerkev Svetega Marka, Lotrščak). Ogled je bil zanimiv in poučen. Še posebej velik vtis je naredila vožnja z vzpenjačo in poldnevni strel iz topa na Lotrščaku. Nekaj prostega časa so učenci lahko preživeli ob raziskovanju praznično okrašenega trga bana Josipa Jelačiča in božičnega sejma na ulicah okoli trga. Nato so se odpravili do mesteca Krapina, kjer so si ogledali muzej neandertalcev. Muzej na moderen, interaktiven in poučen način prikazuje razvoj življenja na Zemlji in način življenja neandertalcev. Učenci so se vrnili domov zadovoljni in s prijetnimi vtisi ter z dragoceno izkušnjo neposredne uporabe jezika, ki se ga učijo.

Galerija

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)