MARIBOR, SLOVENIJA

19.-23. 3. 2018

ERASMUS+ (Strateška partnerstva zgolj med šolami)

LATCH – Literacy at the Children’s Hearts – Bralna pismenost v srcih otrok

Od 19. do 23. 3. 2018 smo na naši šoli gostili skupaj 14 učiteljev iz osnovnih šol z Malte, Islandije ter dveh šol z Irske. Učitelji so spoznali našo šolo, slovenski šolski sistem, predstavili smo jim bralnoučne strategije, ki jih uporabljamo pri pouku (Paukovo metodo, VŽN, Vennov diagram, ribjo kost …), ter predstavili, kako izvajamo formativno spremljanje. Učitelji so z učenci preživeli  nekaj časa v razredu, kjer so bili učencem na voljo za vprašanja v zvezi z njihovimi državami in šolami. Partnerske šole so nam podarile tudi šolske uniforme. V četrtek, 22. 3. 2018, nas je obiskal podžupan MOM, g. Sašo Pelko, ki je učiteljem podelil priznanja.

Skozi projekt LATCH so učenci pridobili veliko informacij o naših šolah partnerkah, šolskem sistemu teh držav, znamenitostih, navadah in običajih posameznih držav ter seveda izpopolnili svoje znanje angleščine, saj je angleščina materni jezik treh naših partnerk.

Prispevek na RTS Maribor

Galerija fotografij

Koordinatorici projekta: Mateja Barbarič in Metka Kozar

(Skupno 169 obiskov, današnjih obiskov 1)