Naša šola se je v tem šolskem letu vključila v projekt Misije samozavest v okviru programa Postani športnik.

Nosilec projekta, Zveza športnih inavlidov Slovenije- paraolimpijski komite, nas takole nagovarja.

“Z namenom vzpostavitve dolgoročnega sistema in pogojev za vključevanje mladih invalidov v športne aktivnost, skupaj z Lidlom Slovenija razvijamo program Postani športnik. Program bo vključeval širok nabor aktivnosti, pobud, dogodkov in delavnic, ki bodo namenjene mladim invalidom in njihovim staršem, učiteljem in profesorjem športne vzgoje, lokalnim športnim klubom, panožnim zvezam, društvom invalidov in podobno.

S programom želimo tudi spremeniti pogled na šport iz vidika mladih invalidov, ozaveščati javnost in posledično razbijati predsodke o vključevanju mladih invalidov v športne programe in pomagati ter spodbujati različna društvater organizacije pri prilagoditvi programov za mlade invalide. Pomemben del programa bo tudi povečanje nabora usposobljenih pedagogov, ki so vešči dela z otroki invalidi in vzpostaviti kakovostno bazo ponudnikov športnih aktivnosti za mlade invalide.

Zakaj program Postani športnik? Ker šport med ljudmi s posebnimi potrebami spreminja življenje, omogoča vrhunske rezultate in boljšo kakovost življenja. Naj naši vrhunski športniki povedo sami.”

 

Več o projektu na spletni strani in V DVEH VIDEOFILMIH na http://www.zsis.si/postanisportnik/

 

Prispevek je pripravila:
mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg.,
vodja aktiva za šport inkoordinatorica omenjenega projekta

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost