V četrtek, 6. aprila 2017, se je z zaključno prireditvijo v Narodnem domu zaključil letošnji program Mladi za napredek Maribora. Na zaključni prireditvi so bili razglašeni rezultati in podeljene nagrade najboljšim posameznim avtorjem, mentorjem in šolam.

Program Mladi za napredek Maribora, ki ga podpira Mestna občina Maribor, izvaja pa Zveza prijateljev mladine Maribor, je eden najuspešnejših in najštevilčnejših gibanj mladih raziskovalcev v Sloveniji. V letošnjem šolskem letu je sodelovalo več kot 300 mladih raziskovalcev iz mariborskih osnovnih in srednjih šol ter dijaških domov. Raziskovali so na 34-ih raziskovalnih področjih. Osnovnošolce je najbolj zanimalo področje psihologije in pedagogike ter matematike in zdravstva, srednješolce pa elektrotehnike in elektronike ter interdisciplinarno področje.

V programu so sodelovali tudi učenci naše šole in sicer:

  • Jakob Pokeržnik z raziskovalno nalogo na področju biologije – bronasto priznanje
  • Katarina Nedoh in Matjaž Jančič z raziskovalno nalogo na področju kemije – bronasto priznanje
  • Lea Strniša in Lara Stegnar z raziskovalno nalogo na področju matematike – zlato priznanje
  • Laura Šantl in Mia Vehabović z inovacijskim predlogom na področju prehrane – zlato priznanje
  • Taša Horvat in Zoja Pleteršek z raziskovalno nalogo na področju psihologije in pedagogike – bronasto priznanje
  • Nejc Kobilica, Žiga Obreht in Filip Zgubič z raziskovalno nalogo na področju športa – bronasto priznanje

Učenke, ki so prejele zlata priznanja, so se uvrstile tudi na državno srečanje mladih raziskovalcev.

Vsem našim raziskovalcem iskreno čestitamo!

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)