Ker nam ni vseeno za zdravje naših učenk in učencev, smo pripravili naravoslovni dan z naslovom “Skrb za zdravje”. Pravzaprav bi to moral biti naslov vsakega dne. Ta dan so učenci spoznali (ali ponovili) nekaj pomembnih dejstev – za zdravje se je potrebno vsakodnevno gibati – in učenci so temu namenili eno šolsko uro v prelepem sončnem dnevu. Potrebno se je tudi zdravo prehranjevati – spoznali so nekaj živil z nekaterimi zdravimi kemijskimi elementi. Iz palete pripravljenih živil so se sami odločili, katero zdravo jed bodo pripravili – zanimive so bile bananine palačinke, krompirjevo zelenjavni polpeti, pa seveda klasika – špinača s pirejem. Spoznali pa so tudi, da energijske pijače pustimo na trgovskih policah in še bi lahko naštevali.
Bomo pa zaključili z nasvetom: “Tudi vi poskrbite za svoje zdravje!”.

Avtor prispevka: Irena Tarkuš Trikič, prof.

(Skupno 191 obiskov, današnjih obiskov 1)