Pred kratkim smo v okviru projekta Erasmus + (Lab4 S.P.A.C.E.) na šoli gostili učence iz Španije, Italije in Latvije, s katerimi sodelujemo že 2. leto. Učenci partnerskih šol so se družili z našimi učenci, ob tem pa razvijali medkulturne kompetence, se medsebojno spodbujali, spoznavali in igrali. Skupaj s(m)o odkrivali, da je večina razlik med ljudmi le površinskih, saj smo si podobn bolj, kot se kaže na prvi pogled. Večina delavnic je bila namenjena osrednji temi projekta – inkluziji, s katero želimo okrepiti zavest o vseh oblikah drugačnosti med nami in pomenu vzajemnega sodelovanja. Čeprav smo vsi malo drugačni in posebni, ima vsak izmed nas nezamenljivo in edinstveno vlogo v svetu, ki je prav zaradi raznolikosti koščkov, ki ga sestavljajo, tako zanimiv in lep. Vabljeni k branju prispevka!

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/foto-mariborska-osnovna-sola-gostila-ucence-iz-italije-spanije-in-latvije/186809

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost