Spoštovani!

Od ponedeljka, 16. 3. 2020, bodo šole in vrtci po vsej Sloveniji zaprle svoja vrata.

Zaradi izvajanja ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID-19 bo v vzgojno-izobraževalnih zavodih na podlagi sklepa Vlade RS št. 18100-7/2020/2 in odredbe ministra za zdravje začasno prepovedano zbiranje ljudi v šolah. To pomeni, da se vzgojno-izobraževalna dejavnost ne bo izvajala fizično v vrtcih in šolah oziroma se v določenih primerih začasno ne bo izvajala.

K sreči na naši šoli nihče ni bolan, zato ni nobenega razloga za paniko ali skrb.
Kljub temu pa moramo biti previdni in dosledno upoštevati vsa navodila ustreznih organizacij.
Tako bo tudi naša šola od ponedeljka, 16. 3. 2020, zaprta in pouk bo spremenjen. Prihajajoči tedni ne bodo počitnice, ampak bo pouk potekal drugače, na daljavo.

Vse naloge, obveznosti in zadolžitve bodo od ponedeljka, 16. 3. 2020, objavljene na spletni strani osnovne šole borcev za severno mejo. Tam boste učenci našli natančna navodila, kaj morate narediti pri posameznem predmetu. Vaša obveznost je, da spletno stran redno spremljate in opravljate zadane naloge.
Prav tako je vaša obveznost, da natančno upoštevate nekaj preprostih navodil:
• Na prvem mestu ostaja skrb za lastno zdravje – redno in natančno umivanje rok!
• V času zaprtja šol se zadržujte doma – NE hodite si na obiske, ne obiskujte nakupovalnih središč, ne postopajte po mestu in ne zadržujte se v prostorih, kjer je več ljudi (npr. kino).
• Družite se s svojimi družinskimi člani – babic in dedkov ne obiskujte; če živite z njimi, bodite še posebej pozorni na higieno rok ter kašlja.

Predvsem pa, dragi učenci: ostanite pozitivni, uživajte veliko vitaminov, pijte veliko vode, pomagajte si preko elektronskih aplikacij (Viber, Facebook, Snapchat ipd.) in izkoristite čas za branje, učenje, gledanje izobraževalnih oddaj ter učenje vseživljenjskih vsebin.

Preko eAsistenta in šolske spletne strani vas bomo obvestili, kdaj se bo pouk nemoteno nadaljeval.
Lep pozdrav,
Ravnateljica, mag. Lučka Lazarev Šerbec

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost