V četrtek, 17. 11. 2016, se je v prijetnih prostorih šolske knjižnice odvijala okrogla miza z naslovom »Rudolf Maister za sodobni čas in mlade.« Na okrogli mizi so sodelovali učenci in mentorji osnovnih šol, ki so tako ali drugače povezane z Rudolfom Maistrom: OŠ Marije Vere Kamnik, OŠ Rudolfa Maistra Šentilj, OŠ Jožeta Krajca Rakek in OŠ borcev za severno mejo Maribor. Beseda je tekla o domoljubju, kot ga danes razumejo mladi, o načinih, kako ohraniti ljubezen do domovine tudi v kriznih trenutkih ter o smiselnosti ohranjanja spomina na Maistra in njegove borce. Aktivno sodelovanje učencev, njihova razmišljanja in ideje so zagotovilo, da domoljubje ni le zaprašen pojem, ampak živo čustvo, ki ga gojijo na različne načine ter ga želijo prenesti svojim sošolcem, svojim bližnjim ter ohraniti tudi v prihodnje.

Galerija

Prispevek na RTV Maribor

 

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost