V Mariboru je Rotary klub Maribor Lent začeli s projektom “Razgibajmo osnovnošolce”. Predvidoma bo 18 ustanov v Mariboru dobilo na zunanjih površinah najmanj 5 novih iger. Igre se imenujejo:

  • tri-kraki ristanec;
  • twister;
  • okoli sveta;
  • 21;
  • ples / zrcalo;
  • kvadrati.

V čast mi je, da sem pobudnica te ideje, vodja projektne skupine, kot tudi opravilia celoten strokovni izbor iger. Ko naredimo še izobraževanje in prenos znanja na učence in učitelje – potem bo šele živahno na igriščih.

Igro štirje kvadrati, ki je prvič zarisana v Mariboru in najverjetneje na sploh na slovenskih (športnih) tleh smo že predhodno testirali v šolski telovadnici. Našli smo najmanj 20 različic igranja te igre. Poudariti je potrebno, da že desetletje obstaja tudi svetovno prvenstvo v tej igri.

Avtorica videofilma, kjer je predstavljena ena izmed različic igre štirje kvadrati,  je mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg. Na posnetku se vidijo s stožci označene tri igralne površine igre.

Prilagam prve fotografije že narisanih iger na naši šoli, kjer se otroci že igrajo. Avtor fotografij je Igor Napast, časopisna hiša Večer.

mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg.

(Skupno 254 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost