V soboto, 13. 5. 2017,  smo na šoli izvedli projektni dan z naslovom »Kar boli svet, boli tudi mene« za učence šestih, sedmih in osmih razredov v sodelovanju z Društvom za boljši svet. Projekt je sofinanciral Urad Vlade RS za komuniciranje. Vrednote, ki smo jih skozi projekt začutili so spoštovanje drugačnosti, strpnost, sodelovanje in sprejemanje sobivanja.

Ogledali smo si gledališko predstavo, ki nas je popeljala v osebno razmišljanje o strpnosti do beguncev in sprejemanju drugačnosti ter kako lahko sovražni govor vpliva na nas in na družbo. Nato so učenci aktivno sodelovali v interakcijskih delavnicah pod mentorstvom izvajalcev iz Društva za boljši svet. Sledilo je ustvarjanje učencev. Osmošolci so se likovno izrazili skozi strip, sedmošolci so ustvarjali igro in skeče, šestošolci pa so se poskusili v pesmih.

Projektni dan smo zaključili s predstavitvijo vseh ustvarjenih del učencev v šolski avli.

Hvala učencem, učiteljem in Društvu za boljši svet za poučne trenutke, ki smo jih skupaj doživeli.

 Koordinatorka projektnega dne, Biserna Soršak Židom

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)