Mestna četrt Pobrežje je ob Velikonočnih praznikih pripravila skupinsko razstavo velikonočnih pirhov. Z idejo, ki je povezovala pripravo pirhov tako na starodoben kakor na sodoben način, so želeli medgeneracijsko povezati in ustvarjalno predstaviti tiste, ki živijo ali delajo na Pobrežju in so s sodelovanjem prispevali k družabnemu, povezujočemu in kulturnemu kontekstu Mestne četrti.

Idejni vodja tega projekta je gospod Venko Dimov, predsednik Komisije za prireditve in obveščanja, ki želi tudi v prihodnje Pobrežje povzdigniti na raven Mestne četrti, ki ljudem nudi kraj srečanja in zabave.

Razstava pirhov se je odvijala od sobote, 20. 4. 2019, do velikonočnega ponedeljka in odprla vrata za obiskovalce v prostorih dvorane pod župnijo Marija Mati cerkve na Pobrežju. Z razstavljenimi velikonočnimi pirhi se lahko pohvalimo, kajti v treh dneh je razstavišče obiskalo okoli 1.200 ljudi, zato je pričakovati, da bomo v prihodnje priča nadaljevanju tako uspešnega projekta.

Sodelujoči, ki so poskrbeli za uresničitev razstave, so bili naslednji:
– Osnovna šola borcev za severno mejo,
– Osnovna šola Draga Kobala,
– Osnovna šola Toneta Čufarja,
– Enote vrtca Pobrežje,
– Dom Danice Vogrinec Pobrežje,
– Sončni dom,
– Center Sonček Pobrežje,
– Društvo upokojencev Maribor – Pobrežje,
– Medgeneracijska skupina Stražun,
– Župnija Marija Mati cerkve.

Janja Hleb, prof.

(Skupno 186 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost