V četrtek, 22. 11. 2012, smo s svečano prireditvijo zaključili dejavnosti v okviru internega projekta General Rudolf Maister.

Naš gost in slavnostni govornik je bil gospod Ernest Anželj, namestnik poveljnika za doktrino, razvoj, izobraževanje in usposabljanje Slovenske vojske. S svojim obiskom pa nas je  počastil tudi vnuk generala Maistra – gospod Borut Maister.

Da bi izvedeli, kako mi mladi, kljub ne najbolj naklonjenim časom, čutimo svojo domovino in ali se sploh zavedamo svoje ljubezni do nje, smo skupaj s  slovensko vojsko v mesecu oktobru razpisali literarni natečaj na temo Moja domovina za učence 7., 8. in 9. razredov. Med prispevki je strokovna komisija, ki so jo sestavljale učiteljice slovenskega jezika, sklenila, da nagradi pet najboljših prispevkov.

Za nagrado so prijeli priznanja in plakete Slovenske vojske. Svoje spise so učenci prebrali na proslavi v šoli, prav tako pa jih bodo predstavili na prireditvah vojašnice generala Maistra, ki bodo potekale v mesecu decembru.

Nagrajeni prispevki so bili:

  1. mesto, najboljši literarni prispevek, je napisal: Jan RAJH iz 9. b razreda
  2. mesto: Dejan GROBIN, 9. a razred
  3. mesto: Eva KOŠAR, 9. b razred
  4. mesto: Katja Ana POKERŽNIK, 9. b
  5. mesto: Domen FLAKUS BOSILJ, 9. b

Nagrajencem iskreno čestitamo!

Nekaj utrinkov s svečane prireditve.

Danica Perger

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)