OŠ borcev za severno mejo

Spoštovanje, odgovornost, znanje naše so vrednote – skupaj delamo zanje!

Vodnik od A do Ž

ČRTA SAMOSTOJNOSTI

Starši v učilnice ne vstopajo, razen na povabilo učitelja.

1. RAZRED:

• Starši  prvošolcev pospremite učence do črte samostojnosti pred učilnico.
2., 3. RAZRED:

• Učenci lahko prihajajo v šolo sami ali jih pospremite do črte samostojnosti.
DOMAČE NALOGE

Praviloma se opravljajo v času samostojnega učenja v PB eno šolsko uro, zato je priporočljivo, da učenci v PB ostanejo do 14.30 ure. Če učenec dela ne opravi, ga konča doma.

Oznake v zvezkih:

nedokončano šolsko delo (pouk)

domača naloga (vaja)

INFORMATOR

Kadar starši pridete v šolo v času pouka (npr. prinesete zvezke ipd.), se javite informatorju in počakajte na odmor.

INTERESNE DEJAVNOSTI, FAKULTATIVNI POUK

Potekajo pred in po pouku.

Starši poskrbite, da učenci redno prihajajo na izbrane dejavnosti celo šolsko leto. Za dodatne informacije se obrnite na mentorja izbrane dejavnosti.

JUTRANJE VARSTVO

Možnost zajtrka ob 7.15 – 0,40 EUR/dan.

1. RAZRED:

• od 6.00 do 8.00 v učilnici št. 5 oz. 6, brezplačno.
2. DO 5. RAZRED:

• od 6.00 do 7.00 v učilnici št. 5 oz. 6, 8 EUR/mesec;
  • od 7.00 do 8.10 v učilnici št. 3 oz. 4, v sklopu razširjenega programa RaP – Gibanje.
KULTURA PREHRANJEVANJA

Pričakujemo, da bodo učenci znali uporabljati jedilni pribor in se kulturno prehranjevati.

MOBILNI TELEFON IN DRUGE MOBILNE NAPRAVE

Uporaba le-teh v šolskih prostorih ni dovoljena. Učenci, ki jih imajo s seboj, jih na lastno odgovornost pustijo v svoji zaklenjeni garderobni omarici.

NAGOVARJANJE UČITELJEV IN DRUGIH DELAVCEV ŠOLE (VIKANJE)

Učitelje in druge delavce šole se vika, nagovorimo jih z gospa učiteljica/gospod učitelj, gospa čistilka, gospa ravnateljica …

ODHOD DOMOV

1. RAZRED:

• Učenci odhajajo domov v spremstvu polnoletne osebe ali otroka, starejšega od 10 let, s pisnim soglasjem staršev.
2., 3. RAZRED:

• Učenci lahko odhajajo iz šole sami s pisnim soglasjem staršev. Svoj odhod OBVEZNO javijo učiteljici in se poslovijo.

ODJAVA PREHRANE

Do 8.00 ure v tajništvu šole na tel.št. 02/3200050, (dolžnost staršev).

OPRAVIČEVANJE IZOSTANKOV

Starši opravičite otrokov izostanek na posebnem obrazcu, ki ga izda naša šola ali po e-asistentu v treh dneh po učenčevem prihodu v šolo.

PARKIRANJE

Starši avtomobile parkirate na urejenem parkirišču in dosledno upoštevate prometna pravila.

PODALJŠANO BIVANJE

Podaljšano bivanje poteka po skupinah. Vse informacije glede PB spremljajte na oglasni deski v avli šole.

PB traja do 16. ure. Od 16.00 do 16.30 je dežurno varstvo v učilnici št. 3.

Možnost popoldanske malice; cena 0,40 EUR/dan.

POUK

Poteka po urniku. Sledi kosilo in podaljšano bivanje.

POZDRAVLJANJE

»Učitelja, učiteljico, ravnatelja, čistilko vedno pozdravi, saj to je v naravi.« Tjaša Jereb

PRIHOD V ŠOLO

Pričetek pouka je ob 8.20. Učenci morajo biti v šoli vsaj 10 minut prej, da se pripravijo na pouk. Učence, ki bodo prišli pred 8.00, bomo vključili v jutranje varstvo.

Učenci 1. in 2. razreda OŠ morajo na poti v šolo in iz nje nositi rumeno rutico (Zakon o pravilih cestnega prometa, 87.člen).

ŠOLSKE POTREBŠČINE

Učenci jih redno prinašajo v šolo in skrbijo za njihovo urejenost.

ŠPORTNA OPREMA

Pri pouku športa je obvezna, prav tako morajo imeti učenci z dolgimi lasmi spete lase.

vila.