Mineva 147 let, odkar se je na današnji dan (29. 3.) v Kamniku rodil Rudolf Maister. Čeprav so trenutne razmere upravičeno povsem v znamenju spopada z epidemijo, je prav, da se spomnimo moža, po čigar zaslugi smo v Mariboru o(b)stali Slovenci in lahko danes svoje dvome ter tudi upe ob korona krizi izražamo v slovenščini.

Razstava z naslovom »Za spomin in opomin«, ki so nam jo prijazno posodili iz Zveze društev generala Rudolfa Maistra in Slovenske vojske, bi bila v drugačnih okoliščinah deležna večje pozornosti in poglobljene debate, prav pa je, da tudi na tem mestu s ponosom povemo, da jo na šoli gostimo in jo bodo učenci lahko spoznali še pred ponovno uvedbo pouka na daljavo.

Razstava prikazuje Rudolfa Maistra kot človeka in kot zgodovinsko osebnost, in sicer s poudarkom na pomembnejših dogodkih iz njegovega življenja.

Učitelji bomo učence z razstavo seznanili pri učnih urah, na šoli pa jo bomo gostili do 6. 4. 2021.

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost