Na OŠ borcev za severno mejo smo v torek, 17. 5. 2022, izvedli že drugo delavnico za nadarjene in radovedne učence z naslovom Svetovno znane stavbe. Kaj se skriva pod tem naslovom, smo raziskovale Elena, Nina in Leila.
Učenci 4.-9. razreda so se po uvodnih navodilih z radovednostjo in velikim pričakovanjem odpravili v učilnice, kjer je bilo že vse pripravljeno. Delavnice so potekale v petih skupinah.
Prva skupina je na platnu predstavila zemljevid sveta, druga skupina je izdelovala plakat o najvišjih stavbah sveta, tretja skupina je znane stavbe prikazala s pomočjo aliteracije in asonance. Da vas spomnimo, kaj je to: aliteracija je ujemanje začetnih glasov ali glasovnih skupin v zaporednih besedah verza; asonanca pa je ujemanje enega, dveh, redkeje treh samoglasnikov na koncu verzov. Četrta skupina je izdelovala maketo Eifflovega stolpa. Peta skupina je narisala svetovno znane stavbe ter jih predstavila skozi njihove značilnosti.

1. Kako se imate na delavnicah?
Tana, 12 let- Fajn.
Luka, 11 let – Fajn, ker lahko uporabljamo vroče lepilo.
Miha, 11 let –Ful je fajn.
Lucija, 14 let – Fajn.

2. Ali ste prvič na delavnicah?
Aneja, 14 let – Ja.
Anže, 11 let- Ne.
Teja, 11 let – Ne.

3. Ali si želite, da bi se delavnice še kdaj ponovile?
Tana, 12 let – Seveda.
Iva, 9 let – Ja, ker je zelo zabavno.
Miha, 11 let – Stokrat.

4. Ali ste se naučili kaj novega?
Aneja, 14 let – Naučila sem se, kje se katera stavba nahaja.
Luka, 11 let – Ne, ker sem že vse znal.
Teja, 11 let – Definitivno.

5. Imate kakšno idejo za naslednjič?
Aneja, 14 let – Tabor za nadarjene na morju.
Tana, 12 let – Ogled slovenskih znamenitosti.
Anže, 11 let – Enako, da bi nekaj izdelovali.
Miha, 11 let – Lahko bi potovali v Severno Ameriko.

Po zaključku dela so se učenci okrepčali z malico, nato je sledila podelitev priznanj. Z novimi vtisi in željo po še takšnem druženju tudi v prihodnosti, smo se pozno popoldan poslovili. Spodaj prilagamo še nekaj foto utrinkov.

Elena, Nina in Leila

(Skupno 54 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost