Naj bralec

Koordinatorici: Klara Napast, Lana Meglič Kovačič

V šolskem projektu Naj bralec ahko sodeluje vsak, ki je opravil Prežihovo bralno značko, nato pa še prebral in v pogovoru s knjižničarko predstavil 20 knjig. Prisluhnili smo željam mladih bralcev in jim ponovno omogočili svobodo pri izboru mladinskega leposlovja, mora pa biti kvalitetno in starosti primerno. Ob razmeroma velikem številu mladinskih knjig (približno 500 naslovov), ki izidejo vsako leto v Sloveniji, je to vendarle ponudba, ki naj bi dopuščala mladim bralcem, da berejo čim več čim bolj raznolikih knjig, do katerih naj dostopajo tudi izven zidov šolske knjižnice.

Naj bralci oddelka, torej, vsi ki bodo prebrali še 20 knjig, bodo prejeli knjižno nagrado.

Želimo pa si, da bi branje predstavljalo užitek in ne tekmovanje, zato je pomembno uzavestiti, da ni pomembno biti prvi in najboljši. Zato naj projekt združuje in povezuje bralce, ki jim je pomembna družba dobre knjige in se o prebranih knjigah radi pogovarjajo.

Seznam dobrih knjig najdete na spletni strani “Dobre knjige” ter naslednjih zavihkih: zavihek1, zavihek 2, zavihek 3.