2. april  (2013) – mednarodni dan knjig za otrokeplakat_2014

ČAKALNA PESEM

 

Včasih moramo čakati:
na začetke ali konce …
V dolgi vrsti v trgovini,
v čakalnici, na šolske zvonce …

A danes, v nestrpnem svetu,
ki vrti se vse hitreje,
vse hočemo “takoj” in “zdaj”,
nočemo časovne meje!

In ker tako zelo hitimo,
naše misli nam ubežijo:
včasih “sebe” zamudimo –
zremo v prazno domišljijo …

(B. Gregorič Gorenc)

Današnji dan smo namenili branju poezije. Tenkočutno povezane besede so včasih otrokom težko razumljive, kljub vsemu pa je prav, da otroci berejo poezijo in  odkrivajo svet pesniških prispodob.

V knjižnici so se danes tako zvrstili učenci skorajda vseh oddelkov: prebrali so pesmi, ki sem jih predhodno pripravila in izobesila po knjižnici; od pesmic za najmlajše do zabavne in tudi že čisto resne poezije …  Po odzivih sodeč so bile izbrane pesmi učencem všeč; naslovi pomenljivi (in razburljivi, npr. Kaj delajo ritke, Navodila za randi), pesmi Barbare Gregorič Gorenc in Andreja Rozmana Roze so razvnemale mlada srca, konstruktivistične pesmi devetošolcev so vzbujale  občudovanje in skoraj strahospoštovanje … Pa še to: ugotovili so, da tudi učiteljica piše pesmi (hm)… bilo je prav zabavno poetično

Nekaj fotoutrinkov: pri branju in raziskovanju poezije tretješolci s svojo učiteljico.

Klara Napast, knjižničarka

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost