1. naravoslovni dan za 6. razrede

MESTNI PARK MARIBOR IN AKVARIJ – TERARIJ MARIBOR

V torek, 6. 9. 2022, smo izpeljali 1. naravoslovni dan za učence iz 6. razredov.
Ob 8.30 smo se peš odpravili do mesta in v mestni park, kjer smo opravili ogled in aktivnosti v mestnem parku. Ob sprehodu so učenci brali zapise na drevesih in reševali učni list »Pot po mestnem parku«. Poiskali so drevesa, ki izvirajo iz različnih držav ali kontinentov. Ogledali so si spomenik Leona Štuklja. Se sprehodili čez drevored divjega kostanja ter prešteli, koliko dreves tvori ta drevored. Se podali na Rožni grič ter na poti proti koncu poti v mestnem parku se ustavili pri dveh bukvah, ki rasteta blizu Rožnega griča. Obiskali so tudi akvarij in terarij v mestnem parku. Mestni park Maribor s priljubljenim akvarijem – terarijem ter otroškim igriščem je pravi raj. Vsem je zelo prijal sprehod po parku in še pika na i, je bil sam ogled akvarija – terarija. Po ogledu in aktivnostih smo se peš vrnili v šolo, kjer smo zaključili z naravoslovnimi vsebinami do 13.00.

Vodja naravoslovnega dne: Bojana Robič, prof.

 

(Skupno 246 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost