V četrtek, 9. 2. 2023, je v obeh razredih potekal naravoslovni dan z naslovom: »Razvijanje naravoslovnih veščin«. Učenci so merili prostornino oz. volumen različnih predmetov, tehtali z utežmi, uporabili elektronsko tehtnico, merili z različnimi merilnimi napravami, izmerili dolžino učilnice, računali povprečno vrednost dolžine učilnice, izdelali gostotni stolp in iz plastelina modele teles, ki so plavali na vodi oz. potonili, merili velikosti lupin školjk in površino ter prostornino akvarija v učilnici, merili temperaturo vode in nazadnje prostornino votlih in nepravih teles. Fotografije potrjujejo, kako so bili pri delu zbrani in zavzeti. 

 

Nekaj vtisov učencev: 

Všeč mi je bilo merjenje akvarija. (Nemanja, 11. let) 

V učilnici 8 mi je bilo najbolj všeč merjenje školjk, v učilnici 9 pa gostotni stolp. (Oriana, 11. let) 

Všeč mi je bilo tehtanje in merjenje. (Nejc, 12. let) 

Najbolj mi je bilo všeč izdelovanje stolpa z barvami. (Nemanja, 11. let) 

Zelo zanimivo je bilo, ko smo v učilnici 8 merili školjke, v učilnici 9 pa ko smo delali s temperami in sladkorjem. (Lara, 12. let) 

 

Naravoslovni dan sta izvedli učiteljici Bojana Robič in Irena Tarkuš Trikič.

 

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost