V četrtek, 21. 9. 2017, smo se letos že tretje leto zapored odpravili na daljši pohod. Startali smo v Slovenski Bistrici in se skozi Bistriški Vintgar povzpeli na Tri kralje. Načrtovano pot smo sicer zaradi ovir na terenu morali malce prilagoditi, a smo kljub temu videli in izvedeli veliko novega. Tako o sebi, kot naši bližnji okolici – Pohorju, za katerega smo ugotovili, da je veliko več kot le hrib, ki ga vidimo skozi okna naših učilnic in stanovanj. Videli smo Črno jezero, se poklonili spominu na padle borce Pohorskega bataljona, ogledali smo si celo partizansko bolnišnico Jesen in se preko Areha po južnih pobočjih Pohorja vrnili v Maribor. Po treh dneh hoje in premaganih skoraj 50 kilometrih, smo v soboto, 23. 9. 2017, padli v objem svojih domačih. Zadovoljni, da smo dolgo pot premagali in odločeni, da se naslednje leto znova podamo na takšno dogodivščino. Bilo je LEPO!

Utrinki

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost