Pohod na Kalvarijo 2017, Maribor- šampion, domače živali in terarij

V četrtek, 21. septembra 2017, smo imeli drugi športni dan. Z učenci šestih razredov smo odšli na pohod od šole do Kalvarije in nazaj. Ta dan smo prehodili 12 km in naredili okoli 20.000 korakov. V nadaljevanju vam skozi fotografijo predstavljamo našo pot. Pot nas je vodila od naše šole, posprehajanlni poti ob reki Dravi, skozi mestno središče v Mariborski mestni park. V Mariborskem mestnem park smo videli spomenik borcem za sverno mejo Maribor, spominsko ploščo posvečeno olimpioniku Leonu Štuklju, arkade in tri rmestne ribnike. Po kratkem postanku smo odšli na Kalvarijo, kjer nas je pot vodila mimo številnih kapelic do Razgledišča pri treh hrastih (razgledna točka na Kalvariji). Med pohodom po Kalvariji smo občudovali mesto in se po stopnicah spustili vse do Račjega dvora. Pri Račjem dvoru smo se vozili s kočijo, si ogledali razstavo domačih živali (kuncev, ptičev, čebel,…) in kasneje še  terarij. Vse troje je pripravila, organizirala, Biotehniška šola v Mariboru. Našo pot smo nadeljevali mimo vinogradov, ki so pod Kalvarijo. Pot nas je vodila še mimo stadiona Ljudski vrt, kjer smo naše šampione videli, kako trenirajo na pomožnem stadiopnu. Naše vijolčne smo pozdravili z navijaškim navijanjem: “Maribor- šampion.”, ki smo ga trikrat ponovili. Več o našem potovanju in spominih v priloženih fotografijah.

Vodja športnega pohoda za šeste razrede: Mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg.

(Skupno 138 obiskov, današnjih obiskov 1)