V okviru prireditve, ki jo vsako leto pripravimo ob Maistrovem dnevu, smo letos prav tako nastopili z Mladinskim pevskim zborom naše šole. V četrtek, 26.11.2015, je 30 pevcev in pevk je zapelo pesem Jožeta Privška, ki ga je priredila Mateja Käfer: TAM KJER SEM DOMA, solistka je bila Katarina Nedoh iz 7. a, spremljava Mateja Käfer ter po ljudskih motivih priredbo Lojzeta Slaka: V DOLINI TIHI, spremljava Amadeja Ploj, 6. b in Klemen Sodec 8.a na harmoniki.

Program sta popestrili še solistki na klarinetu Katarina Uvera iz 6. a s skladbo Iz tajge, ter Neža Homšak iz 6.a na violončelu s skladbo Camila Saen Saensa – Labod.

Cilj prireditve je bila vzgoja domoljubja in ohranjanja spomina na generala R. Maistra.

Prireditev ni bila le šolska, saj so se je udeležili predstavniki Mestne četrti Pobrežje, predstavniki mariborskega župana, 72. brigade, posebna gostja in častna govornica pa je bila mag. Vera Bevc, predstojnica Zavoda RS za šolstvo, OE Maribor.

(Skupno 45 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost