Od decembra 2021 do marca 2022 so za naše prvošolce potekale aktivnosti projekta SKUM (Razvijanje sporazumevalnih zmožnosti s kulturno-umetnostno vzgojo). V sodelovanju z umetnikoma so ustvarjali na področju EKOLOGIJE in LUTKARSTVA. Najprej smo osvetlili zelo aktualno problematiko onesnaževanja okolja z odpadno plastiko, o kateri učenci že veliko vedo. Nato sta k učencem pristopila umetnika Peter Kus in Ajda Sitar ter jim pokazala nekaj, česar do tedaj še niso videli: instrumente in lutko iz odpadne plastike. Rodila se je ideja, da to zmoremo tudi mi. Začeli smo zbirati različno plastično embalažo in risati načrte za lutke. Dodali smo jim karakter in jih poimenovali. Kmalu je ob pomoči Petra, Ajde in učiteljic nastala pisana druščina zvočnih lutk iz plastične embalaže … Poimenovali so jih Plastonci. Učenci so o Plastoncih snovali zanimive zgodbice, katerim sta prisluhnila tudi Peter in Ajda. Z njuno pomočjo so Plastonci oživeli, zgodbice učencev so se povezale v smiselno celoto in nastala je čisto prava lutkovna predstava s tematiko prijateljstva in skrbi za okolje.
Vabljeni v ogledu.

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost