V  tednu otroka (v ponedeljek, 1. oktobra 2018) smo povabili stare starše učencev 4. razreda na medgeneracijsko druženje pri predmetu šport. Odločili smo se, da v Tednu otroka združimo nekaj naših tradicionalnih projektov, ki jih izvajamo pri predmetu šport ( Simbioza giba in Simbioza šola) z novim projektom “The Daily Mile- kids fit for life”. Več preberite na povezavi.

S starimi starši,  starši, nekdanjo učiteljico športa smo se tokrat pogovarjali o tem, kako je potekal pouk v šoli in pri športu nekoč in kako poteka pouk danes. Vsem smo predstavili naš nov projekt “The Daily Mile.”  Nato smo se vsi skupaj ogreli, naredili raztezne-gimnastične vaje in odtekli skupaj prvo miljo (1.6 km).

Odločili smo se, da projekt Simbioze giba ponovimo z ostalimi učenci šole in njihovimi starimi starši, in sicer v tednu Simbioze, ki bo potekala od 15. do 22. oktobra 2018.

Našo aktivnost so opazili tudi pri spletnem časopisu Večer. Več o tem na tej povezavi.

Koordinatorja projekta na naši šoli sva mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg. in Mihael Kraner, prof. šp. vzg.

Zapis za spletno stran pripravila mag. Nina Kolenc, prof.šp.vzg.

Vodja aktiva za šport na OŠ borcev za severno mejo Maribor

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)