Na naši šoli poskušamo učencem in učenkam predstaviti različne športe. Eden takšnih športov je veslanje.

Zakaj veslanje? Veslanje je eden najuspešnejših športov z odmevnimi rezultati v svetovnem merilu. Vadba veslanja poteka običajno na vodi, v primeru slabših vremenskih pogojev pa na simulatorjih za veslanje.

Trenerji veslaškega kluba Dravske elektrarne Maribor so nam v tednu od 2. do 4. aprila 2019 tako predstavili veslanje in veslanje na simulatorjih.
Vadba je bila zanimiva za vse, saj smo spoznavali osnove veslanja, zgodovino veslanja, prevozili različne razdalje na simulatorjih veslanja in odigrali tudi igrice pri veslanju na simulatorjih (npr. lovljenje ribic; zadevanje tarč).

V kolikor želite izvedeti še več o veslanju se lahko vsak teden po 16 uri oglasite na veslaškem klubu v Bresternici. Prvi mesec vadbe je za začetnike brezplačen.

 

Prispevek pripravila: mag. Nina Kolenc, prof. šp. vzg.

 

(Skupno 247 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost