V ponedeljek 23. septembra 2019 so se učenci in učenke 3. in 4. razredov z učiteljicami odpravili na jesenski pohod v Mestni park.
V Mestnem parku so se udeležili prireditve v okviru mednarodnega projekta »VETRNICE ZA MIR« in vetrnice zasadili na Rožnem griču. Projekt se je pričel na Floridi kot umetniški projekt dveh učiteljev likovnega pouka. Velika želja je spodbujati mlade k razmišljanju o pomenu miru v našem življenju.
Mestna občina Maribor se je projektu pridružila leta 2011, prav tako že nekaj let sodeluje tudi naša šola.
Učenci so si ogledali kratko kulturno prireditev, ki so jo pripravili učenci OŠ Prežihovega Voranca, zbrane je nagovorila podžupanja Helena Kujundžič Lukaček. Vetrnice se bodo vrtele in krasile Rožni grič do petka 27. septembra.

Koordinatorica projekta: Mojca Birsa

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost