Skoči na glavno vsebino

Delavnice za nadarjene učence – v poklon Rudolfu Maistru

V ponedeljek, 19. 2. 2024, smo na šoli organizirali delavnice za vedoželjne v poklon Rudolfu Maistru. Učenci so se lahko priključili različnim delavnicam in se na tak način poklonili generalu Maistru in njegovim borcem za severno mejo, po katerih je naša šola tudi dobila ime. Vlada Republike Slovenije je letošnje leto razglasila za leto generala Rudolfa Maistra, saj letos obeležujemo 150. obletnico njegovega rojstva in 90. obletnico njegove smrti.

Na šoli smo v čast generalu Maistru organizirali naslednje delavnice:
• Zgodovina: pomen generala Maistra in njegovih borcev za severno mejo;
• Kreativno pisanje: pisanje pesmi z domovinsko tematiko;
• Kuharska delavnica: priprava polnjenih jabolk z orehi in cimetom;
• Umetniško-tehniško ustvarjanje: izdelava mečev;
• Kviz: o poznavanju generala Rudolfa Maistra in njegovih borcev za severno mejo.

Učenci so na delavnicah pridobili novo znanje in ustvarili zanimive izdelke, ki jih bomo razstavili.

Prispevek pripravila: Anja Rajh

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost