Prostovoljstvo

V letošnjem šolskem letu smo na naši šoli začeli z izvajanjem interesne dejavnosti Prostovoljstvo. Glavni cilji prostovoljstva so izboljšanje socialnih spretnosti kot so empatija, sodelovanje in timsko delo, razvijanje odgovornosti in solidarnosti. Prostovoljstvo omogoča učencem izkustveno učenje odgovornosti ter solidarnosti in razvijanje sočutja in posluha za potrebe soljudi.

V letošnjem šolskem letu se bodo imeli učenci možnost priključiti naslednjim prostovoljskim aktivnostim:
• prostovoljski krožek – priprava materialov, izdelava plakatov, pomoč pri izvedbi zbiralnih akcij, pogovor o pomenu solidarnosti…,
• zbiranje zamaškov,
• medgeneracijsko sodelovanje,
• pomoč učencem priseljencem,
vključevanje v OPB – starejši učenci bodo pomagali mlajšim učencem v oddelkih OPB pri domačih nalogah ter delavnicah,
• povezava s projekti EKO šole, Zdrava šola (zbiranje hrane za živali, ki jo bomo podarili zavetiščem in društvom, itd.),
• zbiralne akcije,
• obeležitev dneva prostovoljstva in drugih podobnih dni,
• vključitev k akciji »dan za spremembe«.

Izvajalki interesne dejavnosti: Nadja Štumberger in Branka Habjanič